Swinoujscie, Poland
18 czerwca 2020

Czas na regenerację! Najlepsza baza SPA i masażyści są na wyspie Uznam.

Ośrodki uzdrowiskowe, wielkie hotele z rozbudowanymi bazami SPA, grotami solnymi, basenami, saunami i różnorodną ofertą zabiegów oraz wykwalifikowaną kadrą fizjoterapeutów po salony masażu, gdzie specjaliści zadbają o nasz relaks, zdrowie i dobre samopoczucie – tak w skrócie przedstawia się jedna z najbogatszych na Wybrzeżu ofert. Jeżeli zastanawiacie się, gdzie się zregenerować, to Świnoujście jest strzałem w dziesiątkę!

Uzdrowisko z tradycją

Świnoujście to uzdrowisko z tradycją. Pierwszy Dom Zdrojowy, centrum życia towarzyskiego kuracjuszy powstał na wyspie Uznam już w 1824 roku. Łazienki Króla Wilhelma powstały w 1826 roku, a pod sam koniec XIX wieku odkryto tutaj źródła leczniczej solanki. Dzięki wspaniałym właściwościom leczniczym morskiego klimatu Świnoujście stało się chętnie odwiedzaną miejscowością zdrojową. W latach 60. wiele obiektów zniszczonych podczas II wojny światowej zostało odbudowanych. Z czasem powstało Uzdrowisko Świnoujskie, które obecnie tworzy siedem obiektów.

Bogatą bazę SPA tworzy obecnie wiele prywatnych hoteli i pensjonatów, które zachęcają basenami z hydromasażem czy grotami solnymi, które wspomagają leczenie wielu schorzeń m.in. dróg oddechowych. Obok są gabinety fizjoterapii oraz masaży, które kuszą bardzo bogatą ofertą – od masaży klasycznych, sportowych, relaksacyjnych po masaże gorącymi kamieniami, wodne czy masaże tajskie. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie!

Ucieczka od codziennego pędu

Dla jednych jest to obowiązkowy, codzienny pomysł na relaks podczas urlopu. Dla innych jedynie dodatek dla pobytu. Dlaczego warto się zregenrować w nowoczesnym SPA? O to zapytaliśmy w hotelu Trzy Wyspy.

– Świat w którym funkcjonujemy na co dzień jest niezwykle dynamiczny. Mamy duże trudności aby złapać zdrowy balans, zadbać o swoje zdrowie zarówno w aspekcie fizycznym  jak i psychicznym. SPA jest miejscem, które staje się pomocnym narzędziem radzenia sobie z codziennym stresem. Generuje niepowtarzalną atmosferę błogostanu. Wprowadza odbiorcę w stan głębokiego odprężenia. Pozwala nam się poczuć dobrze z samym sobą. Dlatego jest tak ważnym elementem współczesnej, szeroko rozumianej odnowy sił – mówi Mirosława Surma, kierownik SPA w hotelu „Trzy Wyspy”.

A może masaż tajski?

Tajski masaż robi furorę. W Świnoujściu znajdziemy miejsca, w których będziemy mogli skorzystać z masaży przeprowadzanych przez Tajki. Od niedawna możemy korzystać z Thai Massage Studio, z którego powstaniem wiąże się ciekawa historia. Właścicielka przez wiele lat jeździła do Tajlandii i zapragnęła przywieźć wyjątkową kulturę tego miejsca do Świnoujścia.

– Wszystkie oleje, ekstrakty ziołowe których używamy do masaży są przywiezione wprost z tajskich wysp. Wszystkie elementy dekoracyjne naszego salonu przywieźliśmy również stamtąd. Ziołowe herbaty, którymi częstujemy naszych klientów są wyłącznie z Tajlandii, a nasi klienci rozkoszują się nieznanym dotąd wybornym smakiem tych ziół, kwiatów i owoców – opowiada Milena Michalczyszyn z Thai Massage Studio

Tajski masaż wyróżnia się intensywnością dotyku. Masażystki poruszają się po mapie ciała z głęboką znajomością fizjoterapeutycznego oddziaływania na każdy odcinek ciała, organu wewnętrznego oraz każdego stawu.

– Efektem natychmiastowym jest duża lub całkowita poprawa samopoczucia, a przede wszystkim uwolnienie od dolegliwego bólu lub napięcia w ciele. Efektem równoległym jest odprężenie ciała i umysłu na tak głębokim poziomie, który daje energię do nowego działania – dodaje M. Michalczyszyn.

„Klasyk” dobry na wszystko

Oferta różnego rodzaju terapii jest bardzo szeroka. W hotelu „Cesarskie Ogrody” hitem wśród gości jest masaż klasyczny na oleju z rokitnika. Ale możemy poddać się też igłoterapii. Uwaga! Nie należy mylić z zabiegu z akupunkturą!

– Chodzi o wyzwolenie lokalnego skurczu mięśnia i aktywacji endogennych opioidów, które  działają przeciwbólowo. Technika ta poprzez początkowy lokalny skurcz mięśnia daje efekt późniejszej relaksacji mięśnia. Daje to szybkie efekty terapeutyczne a nasz pacjent może cieszyć się rozluźnionym i pozbawionym bólu ciałem – wyjaśnia Magdalena Krupska, menadżer SPA w Cesarskich Ogrodach.

A dlaczego najczęściej masażyści stawiają na masaż klasyczny? – Z dwóch prostych powodów. Jest to świetna forma terapii zaburzeń napięć mięśniowych, zaburzeń ruchu, a także jest świetna forma relaksu dla ciała i duszy. W naszej pracy często spotykamy się z osobami , które w szybki sposób i przyjemny pragną pozbyć się uciążliwych dolegliwości związanych z danym narządem ruchu i „klasyk” okazuje się często najlepszy – dodaje M. Krupska.