Swinoujscie, Poland
26 czerwca 2020

Już jest! Wodny zegar stanął na promenadzie.

Ma ponad 3 metry wysokości, wodną kurtynę dookoła i cały jest podświetlony. Wodny zegar to kolejna nowa atrakcja na zmodernizowanej tzw. promenadzie historycznej. Wczoraj (czwartek 25 czerwca) został właśnie uruchomiony.

Na początku maja uruchomiono na nowej tzw. promenadzie historycznej pierwsze w Świnoujściu tężnie. Są oczywiście zasilane solanką ze świnoujskiego uzdrowiska. Stanęły na końcu zmodernizowanej promenady. Co ważne – korzystanie z tężni jest darmowe. Od początku cieszą się dużym zainteresowaniem zarówno mieszkańców, jak i turystów. Nowością tej promenady są również oryginale świetlne ringi, a od wczoraj również wodny zegar.

Oficjalnie został uruchomiony wczoraj o godzinie 22.00. Wybór godziny nie był przypadkowy. Zegar jest bowiem cały podświetlony zmieniającymi się kolorowymi światłami, co najlepiej prezentuje się właśnie po zmierzchu. Cały jest też otoczony wodną kurtyną, w której przerwy pomiędzy strumieniami wskazują minuty. Strzałka ze spadającym strumieniem wody – godziny, a małe dysze w posadzce to sekundy.