Swinoujscie, Poland
28 lipca 2020

Ranking Polska Times: Świnoujście ma najpiękniejszą plażę!

ŚWINOUJŚCIE wygrało ranking na najlepszą plażę w Polsce. Tym razem docenili ją dziennikarze Polska Times. Autorzy zestawienia zwrócili uwagę na wielkość plaży, czystość i dobre zarządzanie tutejszymi kąpieliskami.

Przypomnijmy, że wcześniej ranking Onetu na najlepszą miejscowość turystyczną nad Bałtykiem również wygrało Świnoujście. W rankingu Polska Times zwrócono uwagę na długość plaży (10 km), szerokość (osiąga do 200 metrów), a także fakt, że kąpielisko jest zadbane.

Ranking Polska Times znajdziecie TUTAJ

Przypomnijmy, że nasze miasto prowadzi kampanię promocyjną, która w pierwszym etapie była skierowana do rodzimych turystów, ale w kolejnym oferta – poprzez internet i branżowe media – została skierowana także do Niemców, ale także Brytyjczyków i Czechów, którzy stanowią coraz liczniejszą grupę wśród turystów odwiedzających nadmorskie miejscowości. Miasto stara się pozyskać na kampanię środki w ramach programu Interreg.

Na początku tygodnia odbyło się spotkanie przedstawicieli urzędu ze Świnoujską Organizacją Turystyczną, podczas którego dyskutowano nad ostatnimi działaniami w ramach wspomnianej kampanii.

– To pierwsza taka kampania w historii miasta. Po naszych działaniach pozostanie sporo materiału w postaci strony internetowej, artykułów, opisów naszych atrakcji turystycznych oraz zdjęć, a także relacji telewizyjnych oraz videoblogów. Kolejne wygrane rankingi oczywiście bardzo nam w naszej kampanii pomagają. Od lat dbamy o nasze plaże, kąpieliska oraz atrakcje turystyczne – mówi Julia Jędrzejczyk z Wydziału Promocji, Turystyki, Kultury i Sportu.

fot. Piotr Zgraja