Swinoujscie, Poland
21 czerwca 2020

To oni dbają o nasze bezpieczeństwo. Ratownicy już na plaży.

Ratownicy już czuwają nad naszym bezpieczeństwem na kąpielisku. Są wyszkoleni, mają doświadczenie i dysponują najlepszym sprzętem. Pilnowane i patrolowane będą zarówno plaże na lewobrzeżu jak i prawobrzeżu.

Od piątku (19 czerwca) 22 ratowników czuwa nad bezpieczeństwem plażowiczów w Świnoujściu, a konkretnie na odcinku plaży pomiędzy wejściami od ulic Powstańców Śląskich do Nowowiejskiego. Od czwartku (25 czerwca) 40 ratowników będzie już na wszystkich świnoujskich kąpieliskach.

W tym sezonie letnim na wszystkich kąpieliskach w Świnoujściu (na Uznamie i Warszowie) ratownicy będą czuwali nad bezpieczeństwem wypoczywających od 10.00 do 18.00. To o godzinę dłużej, niż w poprzednich latach. Całe strzeżone kąpielisko na Uznamie ma w sumie 800 metrów, a na Warszowie kolejne 200.

– Oprócz tego ratownicy będą patrolować niestrzeżone odcinki plaży – mówi Adam Wąsik, koordynator ratowników w Świnoujściu – Zrobimy wszystko, żeby było bezpiecznie. Co roku podnosimy poziom kadry, wyszkolenia, sprzętu. Nasz cel to zero utonięć. Stąd silny nacisk kładziemy na prewencję – dodaje.

Plaż w Świnoujściu strzegą dobrze wyszkoleni i doświadczeni ratownicy z różnych stron Polski, m.in. z Dąbrowy Górniczej, Katowic, Poznania, Wrocławia, Szczecina, jest też jeden ratownik z Warszawy, a ze Świnoujścia są trzy osoby.

Dodajmy, że kąpielisko Świnoujście Centrum-Uznam jest jedynym w Polsce, na którym po raz 15. z rzędu będzie tego lata powiewała Błękitna Flaga. To prestiżowe międzynarodowe wyróżnienie przyznawane jest kąpieliskom oraz marinom spełniającym najwyższe kryteria m.in. w zakresie jakości wody, zarządzania środowiskowego oraz właśnie bezpieczeństwa. Błękitną flagę przyznano również plaży na Warszowie oraz marinie.

Na zdjęciach: Na świnoujskiej plaży już czuwają ratownicy. To doświadczona kadra wyposażona dobry sprzęt. W tym roku czas ich pracy będzie dłuższy o godzinę.