Swinoujscie, Poland
6 lipca 2020

Wiatrak, czyli najlepsze miejsce na kameralny koncert!

Świnoujskie wyspy ze względu na piękno oraz różnorodność to wymarzone plenery dla filmowców, fotografów i muzyków, którzy wybierają nasz kurort na miejsce swoich teledysków. Joanna Jusianiec oraz Daniel Wróbel od dwóch lat mieszkają w Świnoujściu i nagrywają tutaj swoje covery. Pod „Wiatrakiem” zagrali cover do „Somwhere Over the Rainbow”. Rewelacja! komentują mieszkańcy i turyści.

„Somwhere Over The Rainbow” to piosenka napisana do filmu „Czarnoksiężnik z Oz”. Wykonywało ją wielu wielkich artystów, m.in. Frank Sinatra, Eric Clapton i Bob Marley. Właśnie ten utwór wybrali tym razem artyści z Fusion-Duet na cover. Tłem dla nagrania stała się Stawa Młyny.

– Melodia jest bardzo ładna. Mam do niej ogromny sentyment. To ten fragment filmu, w którym Judy Garland, czyli filmowa Dorotka śpiewa piosenkę w towarzystwie pieska. Bardzo lubię ten moment „Czarnoksiężnika z Oz” – mówi „Kurierowi” Joanna Jusianiec – Po prostu lubię tę melodię i pieski – dodaje.

Joanna i Daniel przeprowadzili się do Świnoujścia dwa lata temu. Pokochali miasto ze względu m.in. na piękną plażę, morze i promenadę. Tłem dla coveru musiało być więc jakieś charakterystyczne i rozpoznawalne miejsce na wyspie Uznam. Trudno więc o lepsze miejsce niż nasz Wiatrak!