Swinoujscie, Poland
28 lipca 2020

Wielki Koncert Jazzowy!

Już 1 sierpnia w naszej niepowtarzalnej Muszli Koncertowej zobaczymy popis czołowych polskich muzyków jazzowych. Do Świnoujścia zawita zespół Jazz Forum Talents, a także EABS z gościnnym udziałem Pauliny Przybysz!

Początkowo koncert miał odbyć się już wiosną, ale został przeniesiony na okres wakacyjny. To dobra wiadomość – nadchodzące dni przyniosą bowiem idealną temperaturę do wszelkich plenerowych aktywności. Występu nie mogą się doczekać również sami artyści. W wywiadzie dla Głosu Szczecińskiego członek zespołu EABS i rodowity Świnoujścianin, Marek Pędziwiatr, wyznał:

 

W Świnoujściu stawiałem pierwsze muzyczne kroki. Liczę, że na nasz koncert przyjdzie moja rodzina, starzy znajomi i koledzy z zespołu „Ludojad”. Jeśli mam być szczery… ten występ jest większym wyzwaniem, niż granie na najważniejszych scenach świata”.

 

Wiceprezydent Paweł Sujka zdradził też, że na scenie pojawią się ponadto młodzi wykonawcy – wschodzące gwiazdy polskiej sceny jazzu, wyłonione przez jury magazynu Jazz Forum. Weekend rozpoczniemy zatem sporym muzycznym wydarzeniem, które – miejmy nadzieję – zapoczątkuje powrót do występów przed publicznością. Zapraszamy!