Swinoujscie, Poland
1 czerwca 2020

TVP zakochane w Świnoujściu! „To wymarzone plenery!”

Tak często Świnoujście nie gościło na antenie TVP jeszcze nigdy! Relacje redaktor Żakliny Skowrońskiej z krainy 44 wysp oglądają obecnie mieszkańcy całej Polski. Byliśmy w Wiadomościach, Panoramie, Głosie Regionów. A to nie koniec…   

Piękne kadry z plaży i promenady trafiają na ekrany telewizorów mieszkańców Warszawy, Łodzi, Poznania, Rzeszowa, całej Polski. Telewizja pomogła Świnoujściu w kampanii promocyjnej miasta „Wyspy możliwości”.

– Świnoujście jest wręcz wymarzonym obrazkiem dla kamer. Zwłaszcza przy pogodzie, którą mieliśmy w ten weekend, gdy było słonecznie i bardzo wietrznie. Dzięki temu mogliśmy pokazać m.in. wielkie, spienione fale i kitesurferów – mówi redaktor Żaklina Skowrońska – My mamy nadzieję, że przez te szkiełko kamery możemy choć trochę morskiej bryzy i słońca przekazać widzom w całej Polsce. Szerokość świnoujskiej plaży robi wrażenie. Te ponad 200 metrów szerokości plaży, to wysokość Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

Żaklina Skowrońska jest kielczanką, która – jak sama mówi – ma osobisty sentyment do Świnoujścia. Właśnie tutaj poznali się jej rodzice.

– Mój tata służył w Marynarce Wojennej , a moja mama przyjechała tutaj na przysięgę do swojego brata. W ten sposób poznała się z tatą. Od dziecka wszystkie wakacje spędzaliśmy w Świnoujściu. Mam zdjęcia z falochronu zachodniego, z Telesforem i na gokartach, na dawnej promenadzie. Świnoujście bardzo się na przestrzeni tych wszystkich lat zmieniło. To niesamowite miejsce. Dzisiaj praca tutaj jest dla mnie przyjemnością – dodaje.

Na zdjęciach: Żaklina Skowrońska w studio na plaży dzisiaj i gdy była mała z mamą na falochronie. 🙂